ЕLROW SOFIA – HALLUCINARIUM: СЪБИТИЕ, ПРОВОКИРАЩО ВЪОБРАЖЕНИЕТО

ЕLROW SOFIA – HALLUCINARIUM: СЪБИТИЕ, ПРОВОКИРАЩО ВЪОБРАЖЕНИЕТО

Изживявали ли сте визуално пътешествие през погледа на калейдоскоп? Представете си симетрични геометрични фигури, илюстрирани по начин въздействащ, както на физическо, така и на психическо ниво и така въвличащи участника в един различен свят, несравним с реалния.. Казано иначе – били ли сте в състояние на халюцинация? Сега си представете същото, но в по-колосален мащаб. Сцена, изпълнена с оживени скулптури; фон, вдъхновен от психеделичното изкуство и още куп допълнителни визуално-подхранващи елементи, допринасящи за изстрелване към космическото пътешествие на всеки един свидетел на този спектакъл. Ами това ни предоставиха екипът на ЕХЕ на тазгодишното издание на Elrow София, което следваше тематиката на изкуството на Алекс Грей и Алисън Грей.

разказва: Ники

Краят на зимния сезон настъпи, парковете се изпълниха с хора и измежду мухабетите се прокарва въпросът “ще се ходи ли на Елроуа”? Отговорът на този въпрос стана ясен след като наближихме към ново преименуваната Арена “8888” София. Бяхме посрещнати от огромна тълпа от хора, нетърпеливо изчакващи бързо движещата се опашка. С пристъпването в залата бяхме пренесени в един свят на изумление, където всеки елемент разказва история и всяка гледка крие нещо мистично в себе си. Цялата зала бе покрита с платна от психеделичните видения на семейство Грей. Таванът бе запълнен с допълнителни висящи геометрични фигурки, гъбки и куп други пси неща. Сцената бе обградена от божествени фигури с множество лица и пламтящо трето око, а зад диджея имаше създание, наподобяващо окраската на паун, но с визия от друга галактика. 

Из пространството хвърчаха различни балони и топки, вкарващи публиката в играта на цялото това представление или пък изкарващи хората от филма след твърде много взиране в някоя от визуализациите. Горе-долу на всеки час сред раздаващите се на дансинга навлизаше различен тип хореография от крилати маскирани създания и ангелски танцьори, до огромни чудати фигури, провокиращи въображението на публиката. 

Черешката на тортата бяха хилядите или дори милиони конфети, изпълващи залата, пускани паралелно с някой по-силен трак. Цялостната атмосфера беше много свежа, типично в стила на концепцията на Елроу, но напълно в разрез с пространството, което видяхме на 10 годишнината на ЕХЕ преди празниците, където бе заложено на индустриалния стил и космическите кораби. Тук бяхме предразположени за едно пътешествие през височините и дълбините на човешкото съзнание. 


Музиката допълваше картинката. Лайнъпът на събитието, съставен от Bastian Bux, Chelina Manuhutu, George Privatti, Mau P, Patrick Topping, Pavel Petrov и Peppou ни заля с добри емоции. По подобие на визуалната част, музиката също беше доста свежа с преобладаващ тек-хаус и тук таме някое хаус парче. Принципно всеки човек, присъстващ на това събитие е там заради атмосферата, а музиката остава с по-нисък приоритет, но въпреки това, от уста на уста вървеше думата, че това е най-силният Елроу през последните години откъм музика.

Крайният резултат бе едно великолепно сливане на изкуство, музика и духовност и можем единствено да си пожелаем колаборацията между Елроу и ЕХЕ да продължи и да ни радват със събитията си години напред.