Али Абдала (ALI): 99% ОТ ВРЕМЕТО И МИСЛИТЕ МИ БЯХА ЗАЕТИ С INTROVERSE

Али Абдала (ALI): 99% ОТ ВРЕМЕТО И МИСЛИТЕ МИ БЯХА ЗАЕТИ С INTROVERSE

Introverse е събрал музиката, която вселенското ти Аз e искало да чуе дори и преди – музика, която идва точно навреме, за да запълни една дълго чакана празнина. И тази потребност прави пътуването още по-търсено – от стартовото парче Introverse до заключителното Reach Outside, дебютният албум на група ALI витае свободно из ушите ти, причаквайки те под прикритие цели 4 години. Разбери от фронтмена на бандата, Али Абдала, как тази музика трансформира живота на едни „IT нърдове на 40+“, които отдавна са поели по пътя на авторската музика.

anna: Али, как е на прага на представянето на първия ви албум INTROVERSE на 23 ноември в Строежа? Името на албума е жестоко; с него пътуваме към вселенията на вътрешността или на някъде другаде?

Али: Нали? Ние също страшно много си го харесваме INTROVERSE е простичко, но много абстрактно име, на няколко нива и може лесно да обобщи както всяка една от песните, така и всички наведнъж.

anna: Ковете първия си албум от години. Какво ви подтикна да го „пръкнете” на бял свят именно сега? Колко парчета включва и кое от тях ти е най на сърце? 

Али: Този албум не е просто сбор от десет парчета. Той е панделката върху четиригодишния период, в който едни IT нърдове на 40+ с офисна група решават изведнъж да правят авторска музика и да бъдат истинска банда наравно с останалите яки банди на българската рок сцена. В момента нямам любимо парче, по-скоро се наслаждавам на албума в неговата цялост.

anna: Are you “hard to explain, easy to play”? Доколко се чувстваш по-свободен сега, отколкото преди да се занимаваш с музика? 

Али: Преди да започна да се занимавам с музика, бях най-свободното момче на света, което не е хубаво нещо. Аз вярвам, че пълната свобода не е за всеки и в много случаи, особено, когато си млад, не е полезна за характера, а те прави егоистичен непукист някои хора цял живот искат да бъдат такива, аз пък винаги съм се стремял към обратното да бъда ангажирана и полезна част от обществото. Но в този ред на мисли, въпреки, че имам dayjob, в момента се чувствам изключително свободен, тъй като 99% от времето и мислите ми бяха заети с INTROVERSE. Сега спя поне с един час повече, ям с поне една хапка повече и пийвам с поне една глътка по-малко.

снимка: Моника Бояджиева (Projector Plus)

anna: Тази отдаденост със сигурност се усеща и от феновете. Кой е концертът, на който си бил най-близък с публиката?

Али: Винаги се чувствам много близък с хората, защото те моментално идват към нас и търсят близост. Винаги преди концерт гълтам бастуна, но в момента, в който видя лицата им, гушвам цялата зала и всички сме едно. Интересното е, че е така на всеки концерт, независимо в кой град или зала се намираме. Много се надявам винаги да си остане така.

anna: Докато се раздавате и вие, със сигурност ще има симбиоза. А коя българска или международна група би искал да подгрява ваш концерт (не бъди скромен)? 

Али: Никога не съм вярвал в подгряването, звучи ми егоцентрично. Но пък винаги съм си мечтал да изляза на една сцена с Radiohead, Secret Machines, The War On Drugs, Rolling Stones, Editors (окей, една мечта – ЧЕК!)…

anna: Какво още не си „чекнал“ 🙂 ? Кой е най-високият връх, който ALI ще покорят?

Али: За тази година много се надявам да качим сайта ни за мърч. Целта ни е да направим нещо, което няма аналог не само тук, но и по света. Няма да бъде мащабен, но ще бъде страхотно искрен и подготвен с много грижа подарък за всички фенове на ALI. Както аз го виждам, обаче, ще трябва да се изгради на няколко стъпки, защото не сме Coldplay щракваме и всичко става на момента. 🙂

За догодина, това би било излизането на международна сцена, независимо дали наоколо или по-далеч. ALI трябва да изгради рутина с разнообразна и мултинационална публика и то да го направи в изключително кратки срокове, но това е нещо, за което изобщо не се притеснявам. Всички сме изключително космополитни и това не би трябвало да е проблем.

Изживей INTROVERSE Album Promo на живо – Строежа, 23.11.2024 г., 21 ч.

Искаш да СПЕЧЕЛИШ ДВОЙНА ПОКАНА за събитие в Строежа? Пробвай се тук.